Selka Eskişehir Hentbol Süper Ligde

30.03.2017

3.063 Kişi Okumuş

0 Yorum

Selka Eskişehir Hentbol Süper Ligde

Selka Eskişehir Hentbol, sezonun bitimine 3 hafta kala 1. Lig’de şampiyonluğu garantileyerek, gelecek sezon Süper Lig’de yer alma hakkı kazandı.

Selka  Eskişehir Hentbol, sezonun bitimine 3 hafta kala 1. Lig’de şampiyonluğu garantileyerek, gelecek sezon Süper Lig’de yer alma hakkı kazandı.

Eskişehir’de bir otelde basın toplantısı düzenleyen kulüp başkanı  Mert Kaya, 2016’da kurulan takımlarının aynı sezon şampiyonluğa ulaşmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ligin bitimine 3 hafta olmasına rağmen şampiyonluğu garantilediklerini belirten Kaya, “Federasyonla görüşmelerimiz tamamlandı. Şampiyonluğumuz garanti olduğu için taraftarımızla kupayı kaldırmak istediğimizi ilettik. Sağ olsunlar uygun gördüler. Bu hafta evimizde oynayacağımız  İzmir Büyükşehir Belediyespor maçında kupamızı alacağız. Destek veren herkese kulübüm adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Umarım basketbol ve futbolda da Süper Lig’e çıkarız”

Mert Kaya, 1. Lig serüveninin zorlu ve yorucu geçtiğini dile getirerek, “Takım olarak zorlu bir mücadeleyle şampiyonluğu elde ettik. Bu başarının arkasında yoğun çalışmalar ve emek var. Hedefimiz Süper Lig’de de başarılar elde etmek.” diye konuştu.

Bu sezon kentin futbol ve basketbol takımlarının da istikrarlı bir performans sergilediğini anlatan Kaya, şunları kaydetti:

“Umarım hentbol takımımız gibi basketbol ve futbolda da Süper Lig’e çıkarız. Sevincimizi katlarız. 2 Nisan Pazar günü evimizde  İzmir Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacağız. Maçın ardından kupamızı taraftarımızla kaldırmak istiyoruz. Seyircilerimize çekilişlerle hediyelerimizi vereceğiz. Bu vesileyle herkesi salona bekliyoruz.”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.